Bardzo jasny blond - komu pasuje i jak podkreślić?

Jasny blond to kolor niezwykle naturalny i delikatny. Podkreśla i wydobywa subtelność, a także nadaje dziewczęcej niewinności. Nie jest to jednak odcień, który pasuje każdemu, 

Bardzo jasny blond - komu pasuje i jak podkreślić?

 

ale trzeba spełnić kilka wytycznych co do cech urody, aby kolor ten dobrze się prezentował. W artykule znajdziesz odpowiedź na to czy jasny blond Tobie pasuje oraz nauczysz się go podkreślać!

 

Blond wyznacznikiem naturalności

Kolor blond jest barwą naturalną i subtelną. Z tego względu poleca się go osobom o równie delikatnym typie urody. Cechują go jasna karnacja i oprawka oczu. Dobrym wyznacznikiem blondu na włosach jest również charakter. Bardzo często idzie on w parze z niewinnością urody, jest zatem spokojny i opanowany.

Blond dobrze prezentuje się na włosach tylko wtedy, gdy wygląda naturalnie. Warto zatem zrobić wszystko, aby tak było. W przeciwnym razie fryzura, jak i cała twarz nie będą prezentowały się atrakcyjnie. Pamiętaj zatem, aby uwzględnić odcień blondu, jaki zagości na włosach - jak dobrać właściwy kolor, dowiesz się z dalszej części artykułu - oraz wybrać dobrej jakości produkt do farbowania, takim jest farba bardzo jasny blond Garnier. W ofercie marki znajdziesz również wiele innych odcieni blondu. Największymi zaletami tych farb jest niepodważalna jakość koloru i obecność szczegółowej instrukcji, która umożliwi Ci samodzielną koloryzację w zaciszu własnego domu, nawet gdy nie jesteś specjalistką w dziedzinie koloryzacji.

 

Dobieranie odcienia blond

Głównym wyznacznikiem wyboru odcienia blond jest karnacja i kolor oczu. Zarówno barwa cery, jak i spojrzenia idą ze sobą w parze i utrzymane są w jasnej bądź ciemnej odsłonie. Dlatego też, gdy chcesz dobrze dopasować kolor blondu skup się na tych zależnościach, dzięki czemu nie pożałujesz zmiany.

 

  • Jeżeli posiadasz jasną skórę, która jest normalna pod względem jej typu, zatem nieskazitelna i odporna na wszelkie niedoskonałości - postaw na platynowy blond. Wzmocni on Twoją porcelanową urodę, dodając Ci jeszcze większej atrakcyjności. Podczas gdy niestety borykasz się częstym pojawianiem się zanieczyszczeń i zaczerwienień, unikaj platynowych blondów, ponieważ podkreślą one te mankamenty jeszcze bardziej.
  • Jeżeli z natury posiadasz blond, który uległ przyciemnieniu i wyblaknięciu (dzieje się to z naturalnych przyczyn, a dokładniej wraz z wiekiem kolor zwyczajnie matowieje i pod wpływem braku słońca, które naturalnie rozjaśnia włosy) wybierz letni miodowy blond lub inny, który posiada świetliste refleksy. Nie potrzeba Ci dużej zmiany, ponieważ takie promienne pasemka mają ogromną moc jeżeli chodzi o odświeżenie koloru. Dzięki refleksom Twoje włosy zyskają na nowej jasnej odsłonie blondu.
  • Blond, który jest przełamany jasnym brązem to doskonały wybór jeżeli posiadasz karmelową karnację. Cera i fryzura skomponują się w zgrany duet, który podkreśli Twoją atrakcyjną barwę skóry.
  • W przypadku oliwkowej cery sprawdzi się karmelowy blond z promiennymi refleksami. Cera stanie się przy nim świeża i pełna energii.
  • Posiadając włosy blond śmiało możesz pokusić się na efekt ombre. Wykorzystaj do tego specjalnie przeznaczone farby lub udaj do salonu fryzjerskiego. Jeżeli chcesz samodzielnie dokonać takiej koloryzacji, możesz wykorzystać do tego farby ombre, które znajdziesz w ofercie marki Garnier.

 

Podkreśl blond na włosach!

O blond na włosach trzeba nieustannie dbać, aby wyglądał naturalnie, a efekt po koloryzacji był długotrwały. Na szczęście nie jest to trudne i wymagające. Wystarczy, że zadbasz o ochronę włosów przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, które tylko w niewielkiej ilości pozytywnie wpływa na włosy, jednak przy dłuższym naświetlaniu, włosy staną się suche i pozbawione blasku. Dodatkowo zadbaj o to, aby stosować specjalne szampony do włosów blond i szampony do włosów po farbowaniu, jeżeli je wykonałaś. Wówczas Twoje włosy zawsze będą zdrowe i pokryte blondem pełnym blasku.