Biżuteria na ślub – pierścionek zaręczynowy z diamentem czy innym kamieniem?

Zaręczyny to czas, który zapada w pamięci przyszłej panny młodej na całe życie. Wiąże się z niespodzianką, którą okrasza pierścionek zaręczynowy. To on ma być symbolem miłości oraz zbliżającego się ślubu.  

Biżuteria na ślub – pierścionek zaręczynowy z diamentem czy innym kamieniem?

 

Oczywiście pierścionek zaręczynowy obok obrączki i innych ślubnych dodatków biżuteryjnych jest najważniejszą dekoracją, która zostaje na palcach panny młodej na stałe.

 

Dlatego tak ważne jest, aby wybrać pierścionek zaręczynowy rozsądnie, ale nie zapominając o finezji i szlachetności. Przed tym zadaniem stoją przyszli panowie młodzi, którzy przyznają, że w kwestii ślubnej biżuterii mogą mieć problem.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Tradycja nakazuje, aby wybierać pierścionki zaręczynowe z brylantem. To najbardziej okazałe i najszlachetniejsze kamienie, które zostały zrodzone przez naturę w procesach, które trwały miliony lat.

Brylant po oszlifowaniu staje się diamentem - to szlifowanie nadaje mu wyglądu oraz określa jego wartość. Prócz wielkości, warto zwrócić uwagę także na czystość kamienia. Czym większy i czystszy kamień - tym pierścionek zaręczynowy będzie droższy.

Nie brakuje pierścionków z wieloma kamieniami. Tradycja nakazuje, aby pan młody przeznaczył na pierścionek zaręczynowy równowartość jednej pensji. Oczywiście sprawa kosztów i wyboru pierścionka jest kwestią indywidualną. Równie popularne są pierścionki z wieloma małymi brylantami lub te z wielkimi, okazałymi kamieniami.

Alternatywa dla brylantów

Trudno szukać alternatywy dla tradycji, która została zapoczątkowana w XV wieku. Mimo to, wielu sprzedawców biżuterii oferuje pierścionki zaręczynowe ze sztucznymi brylantami (czyli cyrkoniami). Są one tańsze i niestety podatne na zarysowania. Dlatego nie są polecane przez jubilerów. Są także pierścionki z szafirami, rubinami i szmaragdami.

Pierścionek zaręczynowy ma symbolizować trwałość związku - nie znajdziemy lepszego, bardziej czystego i trwałego kamienia, niż brylantu. To zacieśnia pole poszukiwać pierścionków zaręczynowych i ułatwia wybór dla panów młodych (tylko teoretycznie, gdyż nadal będziemy mieli do wyboru tysiące różnych modeli).

Więcej na temat biżuterii z brylantem znajdą Państwo pod adresem: http://79diamenty.pl