Co trzeba koniecznie sprawdzić, zanim zarezerwujemy obiekt na wesele?

Przed wybraniem miejsca na przyjęcie weselne, narzeczeni często oglądają je dość powierzchownie. Zwracają uwagę na salę balową, zadają kilka pytań o menu i ceny, liczbę gości czy dojazd.   

Co  trzeba koniecznie sprawdzić, zanim zarezerwujemy obiekt na wesele?

Miętowe Wzgórza

 

Tymczasem warto przyjrzeć się danemu obiektowi bardziej szczegółowo. Co sprawdzić, nim podejmiemy decyzję, że właśnie tu chcemy zorganizować wesele?

 

MENU

Pierwszym testem kulinarnego kunsztu lokalu może być już kawa, serwowana podczas oglądania go przez parę młodą. Jak smakuje? Czy podawane jest do niej ciasto? Czy trzeba za nią zapłacić, czy to poczęstunek? Ponadto, dobrze spytać osobę, która opowiada nam o obiekcie, skąd pochodzą produkty, z których korzystają kucharze przygotowując potrawy, kto jest szefem kuchni, jakie są specjały danego miejsca itp. Odpowiedzi na te pytania powinny padać od razu. Jeśli rozmawiająca z nami osoba kluczy albo mówi, że coś musi sprawdzić, doprecyzować, może to nie być najlepszy sygnał.

 

ZASTAWA

Zanim podpiszemy umowę z lokalem, warto poprosić, by pokazano nam zastawę stołową. Czy spełnia nasze oczekiwania? To detal, ale dobrze o nim pamiętać, bo na używane przez dane miejsce talerze i filiżanki będziemy patrzeć przez całą noc. Mało gustowna zastawa może popsuć efekt nawet najbardziej wyrafinowanej dekoracji.

 

POKOJE DLA GOŚCI

Sala balowa to jeden z najistotniejszych czynników, jakie bierzemy pod uwagę, zanim zarezerwujemy obiekt na przyjęcie weselne. Dobrze jednak, przy okazji wizyty w danym miejscu, zobaczyć również pokoje, jakie oferuje dla gości.  Jak są urządzone? Iluosobowe? Czy są w nich łazienki (choć to niemal standard, lepiej się upewnić)? Poprośmy o obejrzenie pokoju, ale uwaga - warto sprawdzić kilka, a nie tylko jeden.  

 

ŁAZIENKI

To niezmiernie ważny element podczas przyjęcia weselnego. Oglądając lokal, zajrzyjmy do toalety. Czy są tu papierowe ręczniki? Jak działają suszarki do rąk? Czy w środku ładnie pachnie? Czy pomieszczenie jest gustownie urządzone? Jak duże jest lustro w damskiej toalecie? Czy  światło jest dobre do poprawienia makijażu? Kończące się mydło albo niedziałająca suszarka to zdecydowanie zły znak.  

 

KADRA

Kiedy umawiamy się na oglądanie obiektu, powinniśmy zostać przyjęci tak, jakbyśmy już zamówili w nim termin na swoje przyjęcie. Czy osoba, która nas przyjmuje, jest miła? Czy ma dla nas czas? Czy oferuje kawę, ciasto? Czy udziela jasnych odpowiedzi na pytania? Rozmowa z nią da nam na pewno ogólne rozeznanie w panujących w danym miejscu standardach obsługi klienta. Dobrze też wysondować podczas pierwszego spotkania, na jak dużą pomoc przy organizacji przyjęcia możemy liczyć ze strony obiektu. Czy to wyłącznie kwestie techniczne, czy osoba, która będzie być może opiekowała się naszym przyjęciem, jest w stanie doradzić, coś podpowiedzieć itp.

 

PRZESTRZEŃ WOKÓŁ

Mimo że rzeczywiście najważniejsze jest to, co w środku, bo tu odbywa się przecież przyjęcie weselne, nie można nie doceniać przestrzeni zewnętrznej. Oglądając obiekt warto zwrócić uwagę, czy znajduje się blisko ruchliwej ulicy, czy w odosobnieniu. Czy przestrzeń na zewnątrz jest duża, czy ogród jest zadbany, czy jest plac zabaw dla dzieci. Taras, hamaki, leżaki - mają szczególne znaczenie w sezonie wiosennym i letnim, kiedy goście z przyjemnością skorzystają z takich „umilaczy". - W Miętowych Wzgórzach mamy także odkryty basen - mówi Jakub Urbaniak, właściciel rezydencji, specjalizującej się w organizacji przyjęć weselnych na ponad 200 osób. - Wraz z altaną tuż obok stanowi idealną scenerię do ślubów plenerowych, ale świetnie się sprawdza również podczas dalszej części wieczoru. Zwykle staje się głównym miejscem integracji gości. A dobra zabawa nierzadko zwieńczona jest skokiem do basenu.

Decydując się na wynajęcie danego miejsca na przyjęcie weselne, niewątpliwie ogromnie ważnym czynnikiem są rekomendacje innych. Jak jednak powszechnie wiadomo, zwykle lepiej wszystko sprawdzić na własnej skórze. Nie krępujmy się więc zadawać pytań, prosić o dodatkowe informacje, o pokazanie rzeczy, o które może zazwyczaj nie proszą narzeczeni. Jeśli na każdym kroku dostajemy satysfakcjonujące albo przynajmniej szczere odpowiedzi, możemy być niemal pewni, że standardy danego obiektu są wysokie i że możemy liczyć na udane przyjęcie.