Farbowanie włosów na popielaty blond. Jakich błędów się wystrzegać?

Kolor blond to jeden z odcieni, który jest bardzo chętnie wybierany przez Polki. To kolor, który nigdy nie wychodzi z mody, a ponadto jest bardzo twarzowy. 

Farbowanie włosów na popielaty blond. Jakich błędów się wystrzegać?

 

Koloryzacja włosów na blond, często opierająca się na ich rozjaśnieniu, nie należy do najłatwiejszych procesów. Jednak dzięki odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu z pewnością zapewni sukces i otrzymanie pożądanego koloru kosmyków. Wystarczy trzymać się kilku zasad, dzięki którym Twój popielaty blond zachowa stalową, szlachetną poświatę.

 

Komu pasuje popielaty blond?

 

Popielaty blond idealnie sprawdzi się w przypadku kobiet o chłodnym typie urody. Doskonale wkomponuje się on w sąsiedztwo niebieskich, szarych i zielonych oczu, a także cery, która przez dłuższy czas pozostaje porcelanowa. Będzie on pasował do miłośniczek koloru niebieskiego, grafitowego, białego, szarego i czarnego. W popielatym blondzie najlepiej będą wyglądały dziewczyny, które naturalnie posiadają jasne włosy. Ciemne brunetki nie powinny ryzykować farbując włosów na zimny blond, gdyż nie będzie on pasował do ich typu urody i utworzy bardzo nienaturalny oraz sztuczny efekt. Również rude piękności powinny zrezygnować z tego szlachetnego odcienia blond, gdyż po pierwsze jest to bardzo trudny kolor do zafarbowania, szczególnie, jeśli we włosach obecny jest naturalnie czerwony pigment, a także ze względu na skłonność do szybkiego żółknięcia jasnego blondu.

 

Na co uważać farbując włosy na blond?

 

W pierwszej kolejności warto przygotować włosy do rozjaśnienia poprzez ich odpowiednią pielęgnację. Należy wtedy postawić na szampony zmiękczające, które pozwolą łatwiej pozbyć się z włosów pigmentu. Warto wcześniej zacząć również stosować płukanki rozjaśniające, których głównym składnikiem jest np. lipa lub cytryna. Najlepiej takie przygotowania rozpocząć już na 2 tygodnie przed rozjaśnianiem, może to być naprawdę skuteczne szczególnie, jeśli codziennie myjemy głowę. Oprócz tego trzeba odstawić wszystkie produkty, które dodatkowo przyciemniają włosy, czyli np. olejek rycynowy lub produkty pielęgnacyjne przeznaczone do ciemnych włosów. Warto już na przyszłość planując rozjaśnianie zaopatrzyć się w produkty kosmetyczne przeznaczone do jasnych włosów.

 

Następnie należy zaopatrzyć się w odpowiedni utleniacz. Do farb dostarczany jest zazwyczaj ten mocniejszy o stężeniu 6%, dlatego jeśli nie chcesz za bardzo zniszczyć włosów, a są one na tyle jasne, że nie potrzebują tak silnego utlenienia to zaopatrz się w utleniacz na własną rękę. Ten o stężeniu 3% powinien wystarczyć do rozjaśnienia włosów.

 

Posiadaczki rudych włosów powinny uważać na koloryzację swoich włosów na blond i jednocześnie przygotować się na ich późniejszą intensywną pielęgnację. Najpierw należy mocno rozjaśnić włosy, aby wyzbyć się rudawego pigmentu, który w połączeniu z popielatym blondem wyglądałby niezachęcająco. Zamiast szlachetnego blondu mógłby wyjść żółto-pomarańczowy kolor. W przypadku kobiet o rudych włosach warto odwiedzić fryzjera, który wykona profesjonalną koloryzację na blond.

 

Oprócz tego warto później korzystać z szamponów i odżywek, które zawierają fioletowy pigment odświeżający blond włosy. Do żółknięcia blondu dochodzi właśnie z powodu wytrącania się fioletowego pigmentu z farby, dlatego najlepsze, co możesz zrobić to dostarczyć tego pigmentu z, zewnątrz, co pozwoli Ci zachować nieskazitelny chłodny blond.


Ponadto pamiętaj o nawilżeniu, którego potrzebują rozjaśniane włosy. Pozwoli ono nie tylko zadbać o ich zdrowie, ale także podkreśli pięknie zafarbowany kolor. Używaj w tym celu głęboko regenerujących maseczek, a doraźnie także odżywek. Nie zapomnij również o ochronie włosów przed promieniowaniem UV, dostarczanym przez słońce. Stosuj w tym celu kosmetyki wyposażone w filtry. Oprócz tego możesz zakupić specjalne kosmetyki przeznaczone do rozjaśniania blondu, chociażby w postaci łatwego w użyciu sprayu.