Gdzie spędzić niezapomniany miesiąc miodowy?

Długie przygotowania do ślubu oraz sama uroczystość są dla przyszłych małżonków bardzo stresujące. Okres ten jest również bardzo męczący.  

Gdzie spędzić niezapomniany miesiąc miodowy?

 

Często bywa tak, że po weselu, gdy już wszyscy goście rozjadą się do swoich domów, młoda para nie ma na nic siły i marzy tylko o kilku dniach odpoczynku. Dlatego warto jeszcze przed ślubem pomyśleć o podróży poślubnej. Będzie to czas lenistwa i relaksu, a także możliwość pobycia sam na sam z ukochaną osobą.

 

Jakie miejsce wybrać na miesiąc miodowy?

Wybór miejsca na wspólny odpoczynek młodej pary może nie być łatwy. Zarówno w Polsce jak i na świecie istnieje wiele ciekawych miejscowości. Obrany przez nowożeńców kierunek podróży będzie w głównej mierze podyktowany ich możliwościami finansowymi oraz wspólnymi zainteresowaniami. Jeśli fundusze młodych pozwalają na odbycie zagranicznej podróży, warto z tej opcji skorzystać.
Młode małżeństwa najchętniej wyjeżdżają w ciepłe, egzotyczne kraje, które gwarantują piękną pogodę. Jednym z takich miejsc jest południowa Hiszpania. Jej kurorty znane są z wysokiej jakości usług świadczonych za niewielką cenę. Dodatkowo tanie oferty na Wyspach Kanaryjskich stanowią dodatkową zaletę.

Dlaczego akurat Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie to przepiękny archipelag, który składa się z 13 mniejszych lub większych wysepek wulkanicznych. Panuje na nich wyjątkowo łagodny klimat o niewielkich wahaniach temperatury. Większość wysp to tereny górzyste, dzięki czemu krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Ogromna ilość lokalnie występujących roślin oraz zwierząt stawia Wyspy Kanaryjskie na równi z Hawajami czy Wyspami Galapagos w kwestii atrakcyjności oraz różnorodności fauny i flory. Nowożeńcy, którzy pragną poznawać nowe smaki na pewno się nie rozczarują. Kuchnia archipelagu to zdrowe, sycące i smaczne potrawy. Do lokalnych specjałów należy rancho canario, czyli zupa z mięsa i warzyw; garbanzo compuesto, czyli gęsta potrawa z ciecierzycy z ziemniakami; puchero, czyli gulasz mięsno warzywny oraz papas viudas, czyli ziemniaki upieczone razem z marchewką, pietruszką, groszkiem, oliwkami, zielonym pieprzem, szynką i cebulą.

Jak spędzić miesiąc miodowy na Wyspach Kanaryjskich?

Archipelag Wysp Kanaryjskich oferuje zarówno aktywny wypoczynek, jak i możliwość błogiego lenistwa. Małżonkowie, którzy chcą cieszyć się swoim towarzystwem w spokoju, mogą położyć się na piaszczystej plaży pod rozłożystą palmą. Idealnie nadają się do tego trzy wyspy położone najbliżej wybrzeża afrykańskiego: Gran Canaria, Lanzarote i Fuerteventura. Jeśli jednak młoda para znudzi się taką formą wypoczynku, może spokojnie wyruszyć na odkrywanie innych atrakcji. Wyspy Kanaryjskie są świetnym miejscem do uprawiania większości sportów wodnych. Można również spróbować akrobacji spadochronowych pod okiem instruktora. Na wyspach często odbywają się także fiesty oraz imprezy folklorystyczne, a w lutym 10-dniowy tradycyjny karnawał.

Romantyczne spacery po pięknych plażach, wspólne zwiedzanie zachwycających zabytków oraz przepiękne widoki- Wyspy Kanaryjskie są wspaniałym miejscem na udany, a przede wszystkim niezapomniany miesiąc miodowy.