Jesienny ślub i wesele

Słońce przedzierające się przez kolorowe liście na drzewach, zamiast soczystej zieleni pomarańcz, czerwień i złoto, jesienny ślub może być naprawdę piękny.  

Jesienny ślub i wesele

 

Zdecydowaliście się na ślub w jesiennym miesiącu, macie równie wiele możliwości na przepiękną oprawę tego dnia co pary urządzające uroczystość u szczytu sezony, czyli latem. Urządzając ten najważniejszy dla was dzień warto pomyśleć o tym co daje Nam sama natura i przenieść to do strojów Pary Młodej oraz dekoracji.

 

Jesienna Para Młoda

Dominującymi kolorami są żółty, pomarańczowy, złoty, czerwony i brązowy. W bukiecie ślubnym mogą pojawić się suszone rośliny, owoce, liście, szyki czy jesienne kwiaty (wbrew pozorom jest ich bardzo dużo). Efektownie wyglądać będzie wiązanka ślubna w której znajdą się przykładowo gałązki jarzębiny wraz z owocami. Kolor jej owoców ładnie zgra się również z ciemnym garniturem Pana Młodego. Zamiast welonu Panna Młoda może wystąpić w wianku stworzonym z roślin podobnych jak w bukiecie. Pogoda jesienią bywa kapryśna i dobrym pomysłem dla Panny Młodej jest zrezygnowanie z sukienek na ramiączka bądź gorsetów na rzecz sukien z długimi rękawami. Wspaniałym materiałem na jesienną suknię ślubną będzie satyna lub jedwab. Dla Pań które nie chcą rezygnować z delikatniejszych sukien oraz ramiączek czy gorsetów alternatywą może być bolerko, etola, płaszczyk czy lekki kożuszek. Należałoby pomyśleć także o bardziej odpowiednim obuwiu, zamiast sandałków czy butów z odkrytymi palcami doskonale sprawdzą się czółenka.

 

Wspaniale do otaczającej natury będzie pasowało wesele tematycznie: inspirowane minionymi epokami, wiejskie a dla odważniejszych i nie bojących się wzbudzać kontrowersji np. Halloween.

 

Dekoracje

Tworząc dekoracje także można czerpać pełnymi garściami z darów jesieni. Idealnie sprawdzą się wszelkie ciepłe barwy identycznie jak przy dodatkach do strojów Pary Młodej. Żal byłoby nie wykorzystać tego co oferuje Nam Polska jesień: liście, kwiaty, szyszki, jarzębina, żołędzie, kasztany wszystko to stanowić będzie piękna dekorację stołów. Nie powinno zbraknąć także owoców, idealnie nadawać jabłka, gruszki, śliwki, orzechy. Umieszczone w koszach będą stanowiły cudowną ozdobę. Wcześniej wspomniane liście mogą zostać ustawione w formie bukietów, porozkładane na stołach, przyczepione do firanek lub krzeseł. Szukając lokalu dobrze byłoby skupić się na karczmach, gospodach, dworkach, dobrym pomysłem może okazać się także dla Par którym nie brakuje wyobraźni - stodoła. Wspaniale do jesiennych dekoracji będą pasowały wszelkie lokale posiadające w wystroju drewno lub stylizowane na minione epoki. Pamiętajcie, że jesienią szybciej robi się ciemno, tak więc świece mogą dodatkową dekoracją a przy okazji wprowadzą romantyczny i nastrojowy klimat.

 

Plusy jesiennego wesela

Dodatkowymi plusami płynącymi z jesiennego wesele na pewno będą mniejsze koszty. Terminy „poza sezonem" często bywają niższe nawet o kilkanaście złotych, a dodatkowo zdecydowaną większość dekoracji, można zrobić samodzielnie.

Urządzając uroczystość po sezonie urlopowym mamy większe szanse, że wszyscy zaproszeni goście zaszczycą nas swoją obecnością.

Sesja ślubna będzie przepiękna jeżeli wykorzystamy to co oferuje Wam sama natura. Panna Młoda na tle jesiennych drzew będzie wyglądała uroczo, a zdjęcia same w sobie będą klimatyczne i wyjątkowe.