Nowocześnie, rustykalnie, po królewsku – nie ważne w jakim stylu, najważniejsze w jakim miejscu

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Niektórzy decydują się spędzić go w kameralnym gronie najbliższej rodziny i znajomych. Inni chcą by podczas tej uroczystości towarzyszyło im kilkaset osób.

Nowocześnie, rustykalnie, po królewsku – nie ważne w jakim stylu, najważniejsze w jakim miejscu

 

Niezależnie jednak od liczby gości, decydując się na organizację przyjęcia lub wesela, powinniśmy wybrać miejsce, które pasować będzie do charakteru naszego wydarzenia. A stylów, spośród których możemy wybierać, jest naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

 

Nowocześnie i z klasą

Typowe, polskie wesela coraz częściej ustępują miejsca eleganckim, kameralnym przyjęciom. Być może wynika to z faktu, że obecnie państwo młodzi decydują się na ślub nieco później niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Są już niezależni finansowo i sami organizują swój wymarzony dzień. Do niedawna dominował jednak zwyczaj, że wesele urządzają dzieciom rodzice, w związku z czym najbardziej zainteresowani najczęściej nie mieli wpływu na charakter uroczystości i liczbę gości. Był więc zespół z akordeonem, pieczone prosię i nigdy niewidziana przez młodą lub młodego ciocia Helenka. Dzisiaj coraz częściej kapele zastępuje DJ, uginające się stoły wypiera menu serwowane przez kelnerów, a zamiast nieznanej cioci, na weselu bawią się liczni znajomi młodej pary.

 „Jeśli zdecydujemy się na samodzielną organizację wesela w eleganckiej odsłonie, musimy przede wszystkim poszukać miejsca, które odpowiadać będzie naszym potrzebom. Do wyboru mamy sale bankietowe zlokalizowane w każdym większym hotelu, eleganckie restauracje i coraz popularniejsze dworki i pałace. Jeżeli zdecydujemy się na miejsce poza miastem, musimy sprawdzić czy dysponuje ono odpowiednią liczbą miejsc noclegowych dla przyjezdnych gości. Warto też przetestować restaurację, która serwować będzie weselne dania" - powiedziała Ania Adamus, Specjalista ds. organizacji wesel w Pałacu na Wodzie.

 Wystrój sali z pewnością determinuje wybrane przez nas miejsce, ale nie ma powodów, aby go nie zmienić. Jeśli uwielbiamy jakiś konkretny kolor, wybierzmy dodatki, które to podkreślą. Coraz popularniejsze są także śluby tematyczne - np. w stylu retro lub marynistycznym. Jeśli się na nie zdecydujemy bądźmy spójni, wprowadzając akcenty tych stylów do naszych stylizacji, wystroju sali i upominków dla gości. Jeżeli natomiast nie wiemy, który styl najbardziej będzie pasował do nas samych i do miejsca, które wybraliśmy, warto zasięgnąć opinii managera obiektu lub wynająć wedding plannera. Wówczas możemy mieć pewność, że nasz wymarzony dzień, faktycznie takim będzie.

 

Sielsko anielsko

Wiele osób marzy o ślubie i weselu na łonie natury. Coraz popularniejsze są śluby na plaży, w górach, choć nie brakuje i takich pod wodą czy w powietrzu. Największym zainteresowaniem wśród uroczystości plenerowych cieszą się jednak sale bankietowe w ogrodach, altanach lub oranżeriach z wyjściem na taras. Takie miejsce determinuje nie tylko strój państwa młodych, ale też dodatki oraz serwowane menu.

 „Jeśli zdecydujemy się na wesele pod chmurką, powinniśmy zrobić je w czerwcu. Wówczas noce są najdłuższe i najcieplejsze. Dobrze, jeśli miejsce, które wybraliśmy na uroczystość, poza ogrodem czy altaną, posiada także salę restauracyjną, z której możemy skorzystać w przypadku nagłego załamania pogody. W naszej strefie klimatycznej wszystko jest możliwe, więc dobrze być na to przygotowanym" - powiedziała Ania Adamus, Specjalista ds. organizacji wesel w Pałacu na Wodzie.

Ślub w stylu Country Chic to przede wszystkim dużo zieleni, rustykalnych ozdób, koronek i jasnych odcieni. Na stołach powinny królować naturalne tkaniny, wiklina, świece i polne kwiaty, a na talerzach tradycyjne dania. Do tego stylu idealnie pasuje także muzyka grana na żywo.

Gdzie zrobić wesele w takim klimacie? Nie musimy wcale wyjeżdżać nad morze, czy do agroturystyki w górach. Wystarczy, że wybierzemy malowniczo położony hotel z pięknym ogrodem lub oranżerią. Takie miejsce pozwoli na organizacją rustykalnego wesela, a jednocześnie zagwarantuje noclegi dla wszystkich gości. Do pełni szczęścia potrzebujemy już tylko małego, drewnianego kościółka lub altany, w przypadku ślubu cywilnego.

 

W królewskim stylu

Coraz więcej osób decyduje się także na wesela w królewskim stylu. Ten trend przejawia się głównie w wyborze miejsca uroczystości. Jak sama nazwa wskazuje musi być po królewsku i z przepychem. Młodzi decydują się więc na salę balową w zamku lub pałacu. Takie wesela nierzadko liczą ok. 200 osób.

 „Moda na tego typu uroczystości związana jest z pojawianiem się coraz większej liczby zrewitalizowanych obiektów historycznych. Odnowiony zamek czy pałac to idealne miejsce na królewski ślub. Jeśli posiada odpowiednie zaplecze noclegowe i restauracyjne, można w nim zorganizować naprawdę duże wesele, w wymarzonym stylu" - powiedziała Ania Adamus, Specjalista ds. organizacji wesel w Pałacu na Wodzie.

 Jednak królewska uroczystość to nie tylko pałacowe wnętrza. Ten styl determinuje także serwowane dania, muzykę, ale też strój, zwłaszcza panny młodej. Wybiorą go więc panie, które zawsze marzyły o sukni księżniczki i diademie zamiast welona.

 

3 w jednym

Miejscem, które idealnie wpisuje się w każdy z trzech prezentowanych stylów jest Pałac na Wodzie w Staniszowie k/Jeleniej Góry. To piękny, odrestaurowany obiekt, dysponujący bogatym zapleczem restauracyjno-hotelowym. Położony jest u podnóża Karkonoszy. Z okien Pałacu rozciąga się spektakularny widok na Śnieżkę.

 W Pałacu dostępnych jest kilka sal, tak więc śmiało można zorganizować w nim zarówno wesele po królewsku (w oranżerii z widokiem na piękne stawy), jak też mniejsze, eleganckie przyjęcie (w jednej z sal restauracyjnych). Do dyspozycji wielbicieli stylu rustykalnego jest natomiast park z namiotem i altaną. Ślub kościelny może odbyć się natomiast w zlokalizowanym w Staniszowie urokliwym kościółku w gotyckim stylu.  

 Wiele osób ma opory przed zorganizowaniem tzw. „wyjazdowej imprezy", z uwagi na tradycję. Pozostaje więc przy opcji ślubu w miejscu pochodzenia Panny Młodej lub opcjonalnie Pana Młodego. Obecnie, kiedy prawo dopuszcza zawarcie związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego, a Kościół pozwala, by ślub odbył się poza parafią któregokolwiek z przyszłych małżonków, mamy możliwość spełnienia marzeń o idealnym weselu. Wystarczy odpowiednio wcześniej zająć się jego organizacją, a później już tylko cieszyć się tym najważniejszym dniem.

 

Więcej na temat wnętrz w Pałacu na Wodzie znaleźć można na stronie: http://www.palacnawodzie.pl/  

 

Dodatkowe informacje:

 Pałac na Wodzie to wyjątkowe miejsce zlokalizowane w Staniszowie - miejscowości oddalonej o około 5 km od stolicy Karkonoszy - Jeleniej Góry. Obiekt składa się z 46 pokoi oraz 16 przestronnych gabinetów zabiegowych, świadczących kompleksowe usługi SPA.

 W połowie 2016 roku zaplanowane jest otwarcie całego kompleksu Pałac na Wodzie Terma Holistic SPA. Obiekt posiadać będzie wówczas 130 pokoi, 40 gabinetów zabiegowych, całoroczne baseny zewnętrzne, ogrzewane wodą termalną, a także basen wewnętrzny, strefę saun i jacuzzi.