Sala ślubna z charakterem

Niezwykła sala o pięknym wystroju i wielu drobnych atrakcjach sprawi, że goście na długo zapamiętają Twoje wesele.Sprawdź, co możesz zrobić, żeby wszystkich pozytywnie zaskoczyć.   

Sala ślubna z charakterem

Biała Sala w Szczawnie-Zdroju

 

Liczy się gustowne miejsce

Lokacja sali ślubnej, przywitanie i dekoracje to trzy pierwsze aspekty, które ocenią Twoi goście. Na ten wyjątkowy dzień możesz zaoferować im więcej wrażeń, wybierając coś innego, niż typowa sala bankietowa w hotelu. Sprawdzając miejsca na wynajem weź pod uwagę dwory szlacheckie, zabytkowe restauracje lub pawilony w parku z ogrodami, a przed wizytacją porównaj kilka sesji zdjęciowych zrobionych podczas wcześniejszych ślubów. Pamiętaj także o potrzebie zorganizowania transportu i noclegu dla niektórych gości. W trakcie odwiedzin wybranej lokacji nie zapomnij sfotografować to, co Ci się podoba i nie podoba, co później pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Mając plan na aranżację wnętrza i własne pomysły na dania, porozmawiaj z kierownikiem obsługi o możliwości ich realizacji. Możesz też dowiedzieć się, czy przed głównym wejściem można zorganizować stoły z powitalnymi przekąskami, żeby goście mieli szansę na rozmowę jeszcze przed rozpoczęciem zabawy.

 

Sprytne pomysły na wystrój

Najpierw powinniśmy wybrać wyjątkowy kolor przewodni dekoracji, który uzupełni biel - dobrze sprawdzają się turkus, głęboka zieleń lub złoto w pastelowych odcieniach. W tym głównym tonie możemy wybrać obrusy, zastawę stołową, kwiaty, balony, kurtyny, a nawet drinki, dzięki czemu sala nabierze pięknego, jednolitego charakteru. W rogach pomieszczenia oraz przy wejściach i filarach możemy umieścić jednotonowe bukiety w wysokich stojakach pod kolor ściany. Bukietami warto też ozdobić podium dla muzyków, które będzie się jeszcze lepiej prezentować na tle kurtyny. Natomiast kwiaty w „naszym" kolorze ładnie przyozdobią środki stołów w wysokich, przeźroczystych wazach z białymi kamykami, a pod talerzami mogą pojawić się prawdziwe liście. Zadbajmy też o dodatki zachęcające do integracji. - Żeby pomóc gościom poznać się z nieznajomymi, możemy wyposażyć salę w mały stół z zimnymi przekąskami, elegancką sofę, a nawet w ozdobną tablicę na notatki z zachętą do wpisów. Takie uzupełnienia pozwolą im się odprężyć od weselnej rutyny - proponuje Manager Paweł Gawroński z restauracji Biała Sala w Szczawnie-Zdroju. Zwieńczeniem całego wystroju może być aromat świec zapachowych rozstawionych po sali.

 

Zaskocz ich nietradycyjnym menu

Warto zrezygnować z serwowania ciężkich dań, pozostawiając je jako element np. szwedzkiego stołu. Kilka lekkich zestawów zaspokoi głód gości, wciąż pozwalając im się bawić w tańcu. Proponując dania niespodzianki związane z Waszymi wspomnieniami, w odkrywczy sposób opowiecie zebranym historię Waszego związku. A może razem opracujecie specjalny drink pary młodej, którym zaskoczycie gości? Żeby jedzenie przypadło do gustu większości osób, zadbaj o liczne dodatki w postaci sałatek, warzyw w marynacie oraz desek z szynkami i serami. Możesz też pójść o krok dalej, pozwalając gościom samodzielnie wybrać dodatek do dań mięsnych z pośród puree, kaszy czy ryżu. Końcowo upewnij się, że obsługa sali jest w stanie przygotować dodatkowe przystawki dla dzieci, osób starszych i wegetarian, żeby każdy czuł się ważny.


Decydując się na nietypową salę weselną o eleganckim wystroju w jednolitym tonie, zapewnisz wszystkim niepowtarzalne przeżycia. Im ciekawsza będzie jej atmosfera, tym lepiej wszyscy będą się bawić - a to jest najważniejsze.