Ślub wiosną

Każda pora roku ma swój specyficzny urok, każda jest idealna na organizację ślubu. Szczególnie urzekająca jest jednak aura wiosennego odradzania się przyrody.  

Ślub wiosną

Uroki wiosennych miesięcy zaczynają się często jeszcze przed  Wielkanocą, po śniegu zazwyczaj nie ma już śladu, a przyroda zachwyca nas swą soczystością i świeżością. Dostrzec można kwitnące nieśmiało przebiśniegi, krokusy i narcyzy, wszechobecne są także tulipany.

Zdaje się, że cały świat sprzyja radości wiosennych nowożeńców.

 

Jak sprawić, by cały ślub i wesele były przesycone aurą odżywającej przyrody?

 

Warto pomyśleć o dekoracjach sali, kościoła i samochodu oraz o bukiecie ślubnym z sezonowych kwiatów. Wiosna to idealna pora roku dla delikatnych tulipanów, którym gorące letnie słońce nie pozwoliłoby zbyt długo zachować pięknych, lekko rozchylonych pąków.

Najlepiej wybierać kolory intensywne i soczyste. Bukiet można przyozdobić pastelową lub wzorzystą wstążką.

 

Fryzurami kojarzącymi się z wiosenną naturalnością są wszelakie warkocze i przeplatane fryzury. Całość można przyozdobić wiankiem ze świeżych kwiatów lub wpiąć we włosy pojedyncze gałązki drobnych kwiatuszków.

Oczywiście nie mniej pasować będzie na tę porę roku klasyczny kok czy lekko rozpuszczone włosy z wpiętą różą lub orchideą.

Pamiętajmy także o ozdobieniu butonierki pana młodego kwiatem nawiązującym do bukietu pani młodej.

 

Przystrojenie sali i samochodu może, ale nie musi, nawiązywać do bukietu pani młodej. Jeżeli nie chcemy ponosić zbyt dużych nakładów, warto rozważyć wykorzystanie do tego celu delikatnej gipsówki w połączeniu z małymi goździkami. Na stołach równie dobrze sprawdzą się wspomniane tulipany, delikatne konwalie lub narcyzy z soczysto-zielonymi dodatkami,

 

Salony mody ślubnej proponują wiele sukien idealnych na wiosenną, jeszcze niezbyt gorącą pogodę. Perfekcyjnie sprawdzą się suknie, pod które zakłada się halkę - w lecie byłoby w nich raczej gorąco, wiosną nie odczujemy dzięki nim chłodu. Do wyboru są liczne kreacje z rękawkami, etolami z delikatnego futerka i pięknymi szalami, których założenie latem byłoby raczej niemożliwe ze względu na upały.

 

Warto zadbać o to, by cała oprawa graficzna zaproszeń, kopert, podziękowań, winietek, planów stołów i innych dodatków poligraficznych, była utrzymana w wiosennej tonacji.

 

Planowanie wiosennego ślubu jest nieco łatwiejsze niż letniego, czy wczesnojesiennego.

Dużo szybciej znajdziemy wymarzona kapelę, florystykę z wolnym terminem, salę weselną i obsługę foto-video. Także podróż poślubna, jeżeli wybierzemy się w nią w niedługim czasie po uroczystości, nie będzie aż tak kosztowna. Poza tym można się wówczas wybrać w wiele miejsc egzotycznych, które w wakacyjnych miesiącach są przepełnione turystami. Wiosną na południu nie jest jeszcze tak nieznośnie gorąco, jeżeli więc nie przepadamy za upałami, to idealny moment na romantyczny wyjazd we dwoje.

 

Wiosna to wspaniała pora roku, zdaje się sprzyjać zakochanym - nie bez powodu mówi się tyle o wiosennych zauroczeniach, jest to też  idealny moment na scementowanie związku dwojga kochających się osób.

 Autor: Marta Gulińska