Umowa z domem weselnym – przygotowania do ślubu

Przygotowania ślubne, zwykle zabierają nam mnóstwo czasu, i co ważne pochłaniają także spore ilości pieniędzy.

Umowa z domem weselnym – przygotowania do ślubu

A jak wiadomo nasz budżet ślubny nie jest z gumy, dlatego wszystko trzeba wcześniej dokładnie zaplanować! Oprócz planowania, warto również zwracać uwagę na, pozorne tylko, drobiazgi.


W tym artykule postaram się zwrócić Waszą uwagę na kilka punktów umowy z domem weselnym, domem przyjęć. Nie wszystko bowiem jest tak oczywiste. To na co zwracamy uwagę podczas przygotowań uroczystości weselnej na sali to układ stołów, ułożenie gości, rozplanowanie podawania potraw, menu i pewnie jeszcze kilka podstawowych elementów. Tymczasem bardzo często zapominamy o, tylko pozornie, błahych sprawach.

Weźmy na przykład takie zdarzenia losowe, jak awaria prądu podczas naszego przyjęcia. Teoretycznie zdarzenie takie nie powinno mieć miejsca podczas naszej uroczystości, ale jeśli się wydarzy to co? Kto odpowiada w tym momencie za doprowadzenie zasilania awaryjnego do oświetlenia sali weselnej, kto odpowiada za dostarczenie prądu dla zespołu weselnego, dla którego przecież prąd jest niezbędny. Trudno szukać odpowiedzi na to pytanie podczas naszej uroczystości, niepotrzebny stres może zniweczyć plany związane z idealną uroczystością. Zadajmy zatem pytanie właścicielowi to pytanie przed podpisaniem umowy, podobnie jest w przypadku zespołu weselnego – profesjonaliści zawsze mają ze sobą niezbędny wielokrotnie agregat. Jeśli właściciel sali weselnej zgodzi się podczas rozmowy na użyczenie prądu dla naszego zespołu – niech będzie to zapisane w stosownym paragrafie w umowie.

Kolejny element, na który także warto zwrócić uwagę to zniszczenia w domu przyjęć. Teoretycznie zapis – za wszystkie szkody powstałe podczas przyjęcia odpowiada w wynajmujący salę wystarczy, ale co jeśli okaże się że dany element został zniszczony przez wadliwy montaż, lub ustawienie danego przedmiotu w niezbyt odpowiednim miejscu? Wielokrotnie zdarza się tak, że właściciel sali potrącą za porysowany parkiet, są i tacy, którzy wręcz zapisane maja w umowie zakazy – na przykład absolutny zakaz wszelkiego rodzaju zabaw z krzesłami, a jak wiemy wodzireje weselni bardzo często organizują tego typu zabawy dla naszych gości weselnych, są wręcz osoby, które nie wyobrażają sobie bez tego zabawy.

To tylko kilka przykładów spraw, które należy wskazać w umowie z domem weselnym, w którym chcemy zorganizować nasze wesele. Oczywiście takie przykłady można mnożyć w nieskończoność. Weźmy na przykład taką sprawę jak dostęp osób do alkoholu weselnego i ułożenie butelek. Trzeba przecież także schować gdzieś pieniądze z prezentów. Czy dom weselny posiada sejf? Weźcie koniecznie to wszystko i wiele więcej zanim podpiszecie umowę.

 

Auto: Marcin Rozner


Ślub i wesele - Śląskie, męskie spojrzenie na temat uroczystości na sali weselnej.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.