• Grein Hotel 28.08.2017
    Serdecznie zapraszamy
  • Hotel Wiktoria 02.08.2017
    Z czystym sumieniem mogę polecić Hotel Wiktoria na wesela oraz poprawiny!!! Miałam przyjemność organizować tam swoje przyjęcie weselne. Obsługa jest ...
  • Nova Riviera Organizacja Wesel 10.02.2017
    Zapraszamy serdecznie do korzystania z naszej oferty!
Wesele marzeń – Weselny poradnik. Cześć II

Wyobraźmy sobie ślub marzeń: państwa młodych zakochanych w sobie po uszy, piękne stroje oraz baśniową scenerię.

Wesele marzeń – Weselny poradnik. Cześć II

Fot. Dwór Korona Karkonoszy.

Próbując dogonić te marzenia, w poprzednim poradniku radziliśmy, jak wybrać salę weselną oraz gdzie najlepiej zakwaterować gości. Tym razem pomożemy zorganizować wesele poza Urzędem Stanu Cywilnego, wybrać fotografa, kamerzystę, a także doradzimy, gdzie szukać pomocy przy planowaniu wesela.

Bajkowa sceneria

Ślub na łonie natury o zachodzie słońca to marzenie wielu par. W Polsce jest to możliwe, lecz bardzo trudne do zrealizowania. Przepisy bowiem mówią o możliwości zawarcia związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego, ale tylko jeżeli zachodzi uzasadniona potrzeba. Aby ubiegać się o przeniesienie ślubu, należy napisać podanie z uzasadnieniem i wskazaniem adresu proponowanego miejsca. Wiele par rezygnuje z pomysłu zawarcia związku małżeńskiego w plenerze z powodu narastających przeszkód w organizacji miejsca. Są jednak obiekty, które poza przygotowaniem wesel zajmują się również planowaniem ceremonii ślubnej w nietypowych miejscach. - Aby pomóc młodym parom w spełnieniu marzenia o zawarciu ślubu w ogrodzie lub we wnętrzach dworu, pomagamy im w przygotowaniu podania do Urzędu Stanu Cywilnego, a także przyszykowania miejsca ceremonii - mówi Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka Dworu Korona Karkonoszy. O przyjęciu podania decyduje urzędnik. Wszystko zależy od jego dobrej woli. Ważne jest, aby wskazany w piśmie powód był dobrze uargumentowany np. dużą liczbą gości, która nie zmieściłaby się w urzędzie. Miejsce musi być dopasowane do okoliczności, zaaranżowane tak, aby można było powiesić godło Polski oraz przyszykować stół dla urzędnika.

Uwiecznione chwile

Jeśli chcemy, aby praca włożona w wybranie i przygotowanie miejsca na ceremonię została doceniona i podziwiana przez lata, należy zadbać o dobrego fotografa i kamerzystę. Album i film z uroczystości to najważniejsza pamiątka, dzięki której naszym szczęściem będziemy mogli podzielić się z innymi. Najbardziej sprawdzonym sposobem wyboru fotografa i kamerzysty jest zobaczenie go w miejscu pracy - na przykład na weselu znajomych. Dzięki temu możemy ocenić jego zaangażowanie podczas ceremonii, jak i efekt jego pracy. Dodatkowo, o pomoc w wyborze możemy poprosić dom weselny. - Nowożeńcy szukając odpowiedniego miejsca na zorganizowanie wesela, zwracają często uwagę na malowniczość otaczających je widoków, a także na aranżację ogrodu, parku czy sali balowej. Dzieje się tak dlatego, że coraz popularniejsze stają się szybkie sesje zdjęciowe młodej pary w trakcie wesela - podpowiada Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka Dworu Korona Karkonoszy. Ważne jest, aby przejrzeć wcześniej portfolio fotografa. Dzięki temu można przekonać się, czy styl wykonanych zdjęć oraz ich poziom pasuje do naszych oczekiwań. Niezbędnym punktem jest zorganizowanie spotkania z fotografem i kamerzystą. Dobrym pomysłem jest również, aby to spotkanie odbyło się w miejscu, w którym będzie ceremonia, tak by specjaliści mogli zapoznać się ze sobą, ustalić warunki współpracy, a także zobaczyć miejsce uroczystości. Na spotkaniu trzeba przedstawić swoje oczekiwania. Najlepiej już wtedy sporządzić listę z pomysłami ujęć. Podczas podpisywania kontraktu z fotografem należy ustalić godziny jego pracy, a także liczbę i formę zdjęć, w jakiej zostaną przekazane.

Pomocna dłoń

Przed weselem czeka nas do podjęcia wiele ciężkich decyzji. Większość osób nie posiada doświadczenia w planowaniu tak ważnej imprezy, dlatego w Polsce coraz bardziej popularne staje się korzystanie z pomocy konsultanta ślubnego. To profesjonalista, który nie tylko pomoże w przygotowaniu całego przedsięwzięcia, ale także będzie czuwał nad całą uroczystością. Zatrudniając taką osobę, możemy oczekiwać, że wesele zostanie zaplanowane w całości, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów. - Bardzo pomocni przy planowaniu wesela starają się być rodzicie młodych, chcąc dzielić się swoim doświadczeniem i odciążyć narzeczonych od stresu, który towarzyszy często przygotowaniom do ślubu. Jednak często jest to wiedza sprzed kilkudziesięciu lat. Dlatego zarówno młodzi, jak i ich rodzice chętnie zasięgają w domach weselnych rady w kwestii wyboru fotografa czy orkiestry. My, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji takich imprez chętnie doradzamy, jakie rozwiązania będą najtrafniejszym wyborem - opowiada Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka Dworu Korona Karkonoszy.