Wystrój ma znaczenie - wybieramy obiekt weselny. Część I

Wesele, jak sama nazwa wskazuje, to czas radości i weselenia się ze szczęścia dwojga ludzi, którzy właśnie zadeklarowali, że chcą przeżyć razem całe życie.

Wystrój ma znaczenie - wybieramy obiekt weselny. Część I

fot. Dwór Korona Karkonoszy, Pokój Romantyczny

 

Nic dziwnego, że dzień ślubu, podobnie jak noc poślubna wymagają pięknej oprawy. By te szczególne chwile nie rozminęły się z naszymi marzeniami, warto przeżyć je tam, gdzie wszystko zostało zaprojektowane z myślą o szczęściu i komforcie młodej pary.

 

„Przetańczyć z Tobą chcę całą noc"

Jak na najważniejszy dzień w życiu przystało, wesele nie może obyć się bez zapadającej w pamięć zabawy do rana. We wszystkich kulturach radość wyrażana jest tańcem. Dlatego też wesele to przede wszystkim całonocny bal, który powinien odbywać się w urokliwym, profesjonalnie do tego przystosowanym miejscu. W Polsce wciąż znaleźć można obiekty, które poszczycić się mogą piękną salą balową z prawdziwego zdarzenia. W Karkonoszach najwyższa sala balowa zwieńczona jest drewnianym sklepieniem zawieszonym 9 metrów na ziemią! Przy oglądaniu sali tanecznej warto także zwrócić uwagę na dekoracje. Właściciele obiektów z reguły oferują parom młodym dodatkowe przystrojenie stołów i krzeseł. Czasem cena dekoracji wliczona jest w cenę wynajęcia obiektu, czasem - objęta dodatkową opłatą. Warto uzgodnić tę kwestię na pierwszym spotkaniu z właścicielem.

 

Wnętrza z duszą

Oglądając obiekt weselny, należy także zwrócić uwagę na pokoje, w których zostaną ulokowani goście. To dobry moment, aby zapytać właściciela obiektu o ogrzewanie, klimatyzację czy też możliwość dostawiania łóżek. Zwróćmy uwagę na wielkość pokoi, standard, a także wystrój. Elementy te będą miały wpływ na samopoczucie naszych gości, a to od nich, w dużej mierze, będzie zależało, czy weselna zabawa uda się w stu procentach. W dziedzinie urządzania wnętrz nowatorskim rozwiązaniem jest wystrój urządzony w stylu butikowym. W pensjonacie zaaranżowanym w takim stylu każdy pokój ma inny wystrój i w każdym panuje inna atmosfera. Można nawet powiedzieć, że każdy opowiada inną, pasjonującą historię. - Gdy pary młode zwiedzają nasz obiekt, nie kryją zaskoczenia tym, że każdy pokój został urządzony w zupełnie innym stylu - mówi Joanna Hoc-Kopiej wspólwłaścicielka i stylistka wnętrz Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce. - Pary młode mogą wybierać pomiędzy, m.in., Pokojem Kolonialnym, Słonecznym, Pąsową Różą, Apartamentem Srebrnym, Botanicznym czy też Rajskim Ogrodem i każdy z nich ma inne dodatki, inną tapetę czy kolor ścian. Za każdym razem na twarzach przyszłych małżonków malują się te same emocje: kogo ulokujemy w Pokoju Romantycznym? Czy cioci Basi bardziej spodoba się Pokój Pomarańczowy czy raczej Salonik Muzyczny? - uśmiecha się Joanna Hoc-Kopiej.

 

Wokół dworu

Dopełnieniem zadowolenia gości będzie udostępnienie im dodatkowych pomieszczeń i przestrzeni, które pozostaną do ich dyspozycji podczas całego pobytu. Duży ogród, weranda, sala kominkowa czy też antresola pozwolą gościom miło spędzić czas także wtedy, gdy zapragną na chwilę wyrwać się z wesołego zgiełku panującego w sali tanecznej.